Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Crayon 14744101



*

nr 1474 4101


Sven Holm

(f. 1934), Sverige


Sven Holm (b. 1934), Sweden. Signed, 37x45 cm, outer dimensions including frame: 53x60 cm,


CRAYON, Signerad, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 53x60 cm


Sven Holm, Swedish painter and draughtsman born 1934.

Estimate:

500

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday June 13 2022
at 19:12:33


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/6 09:50:15 1      150 kr
13/6 16:39:10 2      350 kr
13/6 16:39:44 1      350 kr
13/6 16:39:44 2      350 kr (Robot)
13/6 16:39:49 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Sven Holm

Sven Holm, Swedish painter and draughtsman born 1934.

Read more about Sven Holm
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell sven holm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg




Ladda ner broschyr